Zavedení elektronické žákovské knížky

Naše škola po půldruhý rok testovala systém elektronických žákovských knížek. Všichni naši žáci měli stále zavedenou klasickou „papírovou", ale oni sami i jejich rodiče již měli možnost ke komunikaci s učiteli i vedením školy využívat i tu elektronickou.
Elektronická žákovská knížka (dále již jen E-ŽK) poskytuje značné množství výhod. Každý žák i rodič má v systému zřízen samostatný účet s vlastním heslem. Díky E-ŽK je komunikace všech zúčastněných stran rychlejší a přehlednější, rodičům poskytuje širší zpětnou vazbu, například díky průběžným aritmetickým průměrům u jednotlivých předmětů, učitelům zase umožňuje v případě potřeby komunikovat se všemi rodiči či žáky najednou a v neposlední řadě se E-ŽK dá jen velmi těžko ztratit nebo zapomenout.

Jelikož se tuto formu spolupráce podařilo za testovací období postupně sladit a zbavit nedostatků, rozhodli jsme se od školního roku 2014/2015 udělat další krok a přejít výhradně k E-ŽK. Chápeme také, že ne všichni rodiče mají pravidelný přístup k internetu, proto umožňujeme ve výjimečných případech papírovou žákovskou knížku i v nastávajícím školním roce zachovat.

Věříme, že tento krok povede ke spokojenosti všech zúčastněných stran.

Mgr. Petr Kadlec