• DSC 0306
 • DSC 0191
 • DSC 2043
 • DSC 3801
 • uvod2015 09
 • DSCN0451
 • DSC 3802
 • DSC 3807
 • DSC 3813
 • uvod2015 04
 • DSC 0342
 • DSC 0457

Aktuality

Přihlášení

Elektronická žákovská knížka

Objednávky stravného

Havajské odpoledne ve škole i školce aneb netradiční besídka ve školní družině

Na úterý 20. 6. 2017 byla naplánovaná vskutku netradiční akce s názvem Besídka školní družiny aneb Hurá na prádniny. Začala v 15:00 a skončila v 19:00. Tématem byla Havaj a vše, co s ní souvisí. Tedy havajská hudba, kostýmy, výzdoba zahrady v ZŠ i MŠ a pozdrav shaka.


Celou besídku skvěle moderovala dvojice dětí Magdaléna Klozová a Dalibor Neuwirth. Jednotlivá oddělení si nachystala vlastní vystoupení. Hlavním motivem byly známé české lidové písničky a pohádky. To abychom Havaji ukázali něco málo z české kultury. Modří pantomimicky předváděli píseň Holka modrooká, Zelení zazářili s pohádkou O rybáři a staré botě, Fialoví předvedli písničku Dělání, Červení se vytáhli rovněž s divadlem O perníkové chaloupce a Žlutí zahráli písničky Šel zahradník do zahrady a Šla nanynka do zelí.

Kromě vystoupení čekala návštěvníky různá stanoviště ve škole i školce, ve kterých mohli soutěžit nebo se jen tak pobavit. Nechyběl bubble fotbal, jízda na koloběžkách, vodní skluzavka, oblíbené družinové deskové hry, houpací sítě, vyrábění havajských věnců, trampolína a další. V altánu byl pro všechny návštěvníky bohatě zásobený bar, který nabídl kromě jiného melounový drink nebo párek v rohlíku.

Celé odpoledne se neslo v pohodové a přátelské atmosféře. Děti, i když na začátku měly trochu trému, se rozhodně za své výkony stydět nemusely a s chutí pomáhaly také na stanovištích a s výzdobou. Vzhledem k pozitivním reakcím ze strany vychovatelů, dětí i rodičů je pravděpodobné, že se tato akce nekonala naposledy. A teď už jen... hurá na prázdniny!

Mgr. Martin Vítek

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates