• pdfZMĚNA KONTAKTŮ ZŠ a MŠ (zrušení pevné linky od 24.11.)
  • 4.3. - 10.3. Lyžařský kurz pro žáky 2.stupně
  • 11.3. - 16.3. Lyžařský kurz pro žáky 1.stupně

Návštěva metropole Rakouska

V úterý 19. prosince se žáci naší školy vypravili do předvánočně naladěného hlavního města našich jižních sousedů. Do Vídně se vydali 42 žáci. Po dvou hodinkách jízdy mladí turisté a jejich paní učitelky dorazili do cíle a čekala na ně spousta historických pamětihodností, zajímavostí a nových poznatků. Od vídeňské radnice se pod vedením příjemné paní průvodkyně vypravili poznávat historické centrum Vídně – sídlo rakouských císařů Hofburg, katedrálu svatého Štěpána, budovu státní opery a parlamentu, proslulý Sacherhotel a mnoho dalšího. Po dopoledním putování metropolí následovala návštěva Uměleckohistorického muzea na náměstí Marie Terezie. Každý podle svého zájmu zhlédl zdejší cenné sbírky.

Atmosféru předvánoční metropole umocňovala krása vánočních trhů. Dobroty a suvenýry okouzlily každého, a tak se eura měnila za turecký med, pečené jablko či pověstný hrneček.
Nebyl by to správný výlet do Vídně, kdyby výprava nenavštívila zábavný park v Prátru. I když bylo docela chladno, nadšení převládlo. Žáci si užili řetízkového kolotoče, jízdy na autodromu a překrásné vyhlídky z obřího ruského kola na zářící metropoli.

Mírně unaveni, ale spokojeni se všichni vydali na cestu domů. V autobusu děti dokončily vyplnění soutěžního kvízu, který prověřil pozornost při výkladu paní průvodkyně a množství nově nabytých vědomostí. Tři nejúspěšnější řešitelé získali odměnu. Drobnou sladkostí byli odměněni všichni, kteří se kvízu zúčastnili.
Výletníci si domů odvezli krásné vzpomínky na předvánoční Vídeň, za které si poděkování zaslouží paní učitelka Ivana Neradilová.

Eva Trněná