• pdfZMĚNA KONTAKTŮ ZŠ a MŠ (zrušení pevné linky od 24.11.)
  • 4.3. - 10.3. Lyžařský kurz pro žáky 2.stupně
  • 11.3. - 16.3. Lyžařský kurz pro žáky 1.stupně

Výtvarná a literární soutěž Pozořice v běhu staletí

Naše škola vyhlašuje u příležitosti 700. výročí založení městyse Pozořice výtvarnou a literární soutěž s názvem Pozořice v běhu staletí. Je určena všem žákům, kteří rádi tvoří a mají neotřelé nápady.

Soutěž je rozdělena do dvou částí, výtvarné, jíž se mohou zúčastnit žáci 1. i 2. stupně, a literární, která je určena pro 2. stupeň. Zapojit se mohou jednotlivci i skupiny, jeden žák může do soutěže odevzdat i více prací.

Výtvarníkům a mladým spisovatelům ponecháváme široký tvůrčí prostor. Pojetí příspěvku může souviset například s minulostí, přítomností či budoucností našeho městyse. Lze využít jakoukoli výtvarnou techniku i slohový útvar, rádi si přečteme poezii i prózu. Uzávěrka soutěže je 23. března. Hotové příspěvky soutěžící odevzdají paní učitelce Rozehnalové.

Na výherce prvních tří míst v každé kategorii čekají hodnotné ceny – malíři a kreslíři se mohou těšit na sady výtvarných potřeb, literáti obdrží knižní poukazy. Všichni vítězové získají populární předbíhací kartičky na oběd. Nejlepší práce budou otištěny ve sborníku vydaném k 700. výročí založení Pozořic.

Přejeme bohatou inspiraci i kreativního ducha a těšíme se na zajímavé umělecké počiny.

Mgr. et Mgr. Marta Rozehnalová