• tabor lista uprava turnusu v3

Žákovský parlament v zákulisí školní jídelny

Pondělní schůzka Žákovského parlamentu se odehrála v prostorách, kam je běžně nepovolaným vstup zakázán. Žáci zavítali do tajemných zákoutí školní kuchyně.

Paní vedoucí Lenka Bartáková nás pozvala do ranního provozu, abychom nahlédli pod pokličku přípravy školních obědů. Přesvědčili jsme se o tom, že vařit denně pro 500 strávníků není vůbec jednoduché a že práce paní kuchařek je zejména po fyzické stránce velmi náročná. Čištění zeleniny, nošení těžkých pytlů s brambory či mnoholitrových hrnců je jejich každodenní posilovnou.

Členové parlamentu byli překvapeni zejména množstvím zbytků, které se vyhazuje. Následná osvěta mezi spolužáky na třídnických hodinách je opravdu důležitá nejen kvůli úspoře rodinných peněz za nevyzvednuté či téměř netknuté obědy, ale také kvůli zbytečně vynaložené energii zaměstnankyň školní kuchyně.

Také se těšíme na novinky, které nás v jídelně čekají od nového školního roku. Nechte se překvapit!

Za Žákovský parlament
Mgr. Ivana Neradilová