Seznamy dětí ve třídách budou viset na hl. dveřích MŠ v posledním srpnovém týdnu.
Při nástupu do MŠ přinést vyplněnou dokumentaci a předat učitelce ve třídě, kterou dítě bude navštěvovat.

Velmi nám pomáhá sponzorství a pomoc v jakékoli podobě (drobné opravy hraček, nábytku, zahradního nábytku, finanční, materiální, aj.).

Oblečení ve třídě: děti se nejlépe cítí v pohodlném oblečení
(tričko, tepláky, zástěrky, hrací kalhotky, legíny), oblečení by mělo mít kapsičku na kapesník.
Dětem nezapomeňte dát bačkůrky s pevnou patou - z důvodu bezpečnosti.

Stolování: 1 malý/dětský porcelánový hrníček na pitný režim v průběhu celého dne.

Do skříňky: náhradní spodní prádlo, ponožky, punčocháče, tepláky, tričko, pláštěnka, 3 dětská ramínka.

Na pobyt venku: starší pohodlné oblečení (takové, aby si dítě mohlo hrát bez obav z ušpinění) přiměřené aktuálnímu počasí.
Nejlépe šusťákové kalhoty s bundou, které si mohou navléknout na tepláčky, v případě deštivého počasí gumáčky a pláštěnku (NE deštník). V zimním období nezapomínat ani na rukavice (NE prstové), čepice, šály, v letním případně i sluneční brýle.

Ústní hygiena: kelímek, pasta, kartáček s menší krytkou.

Oblečení na odpočinek: pyžamko + 2 dětská povlečení.

VŠECHNY VĚCI MUSÍ BÝT OZNAČENÉ A PODEPSANÉ, vč. OBUVI!

Vždy 1x týdně vezměte věci domů na vyprání, povlečení 1x za měsíc.
Dětem pomůže při nástupu do školky, když jim dáte takové oblečení, které si zvládnou samostatně oblékat i svlékat.
Nezapomínejte na náhradní oblečení - spodní prádlo, ponožky, tričko, tepláčky - nehoda se může stát i větším dětem.

Před nástupem do školky by mělo dítě umět:

• rozeznat svoje oblečení
  • oblékat se a svlékat-tričko, kalhoty, ponožky-učitelka by měla pomoci jen v případě nutnosti
  • obouvat a zouvat boty a bačkůrky (s tkaničkami pomůžeme)
  • během jídla sedět v klidu u stolu
  • jíst lžící a pít ze skleničky
  • umývat si ruce, utírat se do ručníku
  • používat toaletu - umět si včas říct a utírat si zadeček (od 4 let nutnost-pleny do školky nepatří)
  • zvládnout chůzi po schodech

Máte-li nějaké dotazy, chcete-li se poradit, s důvěrou se obraťte
na paní učitelky.

TĚŠÍME SE NA VÁS I VAŠE DĚTI.