Předvánočního slavnostně laděného vystoupení s vlastními moderátory, zpěvem, tancem, scénkami, sportovními vystoupeními se účastní žáci všech tříd ZŠ i MŠ.

Pravidelně odjíždějí naši žáci na školu v přírodě do rozmanitých a krásných míst naší vlasti. V minulých letech jsme zavítali do Krkonoš, Železných hor, na Českomoravskou vrchovinu či do okolí Buchlova. Pětidenní pobyt v klidném prostředí přináší vždy dny plné her, sportovního soutěžení a tvořivých činností.

Netradiční celodenní výuka probíhá ve čtyřech 60 minutových blocích, do kterých se žáci předem přihlašují dle svého zájmu. V učebnách probíhají „workshopy" neboli dílny, ve kterých se v týmové práci setkají žáci různých ročníků. Mohou si vyzkoušet pohybové, tvůrčí a netradiční vzdělávací aktivity. Získávají množství nových informací z oblasti našeho tělesného i duševního zdraví. Nabídka bývá bohatá, každý si může vybírat z velkého počtu dílen. Jako vedoucí dílen pracují nejen naši učitelé, ale i externisté, kteří vždy přicházejí s něčím, s čím se běžně nesetkáváme.

Pro začátečníky i pokročilé organizujeme ve dvou turnusech podle věku žáků týdenní kurz lyžování a snowboardingu v krkonošském středisku Herlíkovice-Bubákov.

pdfLyžařský kurz 2017 - 1. stupeň + MŠ
pdfLyžařský kurz 2017 - 2. stupeň

Náplní kroužku je práce s keramickou hlínou, poznávání vlastností používaných materiálů, vytváření prostorových objektů, povrchová úprava výrobků. Činnost kroužku je také zaměřena na rozvoj tvořivosti a fantazie dětí, realizace vlastních námětů, rozvoj jemné motoriky, v neposlední řadě na relaxaci a uvolnění.

Společně prožité chvíle při plnění zajímavých úkolů, debatou nad oblíbenou knihou a mnohé další je náplní pohádkového nocování k výročí narození Hanse Christiana Andersena, které patří k oblíbeným akcím našich dětí.

Plavecký výcvik na naší škole absolvují žáci 1. – 3. ročníku. Plavecký výcvik je

součástí tělesné výchovy a probíhá v plavecké škole ve Vyškově pod vedením

zkušených lektorů.