V pohodě doma i v práci

Naše škola získala další evropský projekt

Základní škola a mateřská škola Pozořice se zapojila do evropského projektu Ministerstva práce a sociálních věcí. Cílem projektu s názvem „V pohodě doma i v práci" je podpora zaměstnanosti rodičů našich žáků.
Tento projekt obsahuje čtyři klíčové aktivity a bude na škole realizován do července roku 2018.
Jednou z aktivit je vybudování zařízení péče o děti a zároveň zajištění jeho provozu. Zařízení péče o děti funguje v budově ZŠ Pozořice, má prodlouženou provozní dobu do 19 hod., kterou mohou využít rodiče žáků prvního stupně, kterým z pracovních důvodů nevyhovuje běžná provozní doba školní družiny.
V rámci projektu je také zajištěn doprovod dětí na kroužky. Doprovodná osoba přivádí děti na kroužek a případně i z kroužku zpět do zařízení, pokud si dítě nevyzvednou rodiče přímo v kroužku. Tato služba je poskytována pouze na území městyse Pozořice.
Další aktivitou je pořádání příměstských táborů v době jarních a letních prázdnin. Každoročně zorganizujeme jeden turnus o jarních prázdninách a tři turnusy v době letních prázdnin. Tábory budou probíhat v prostorách ZŠ Pozořice a jsou nepobytového charakteru. O děti se budou starat kvalifikovaní vedoucí. Maximální kapacita jednoho turnusu bude 35 dětí.
Trvání projektu: 1. 8. 2016 – 31. 7. 2018

Rozpočet celkem: 3 768 167 Kč